Задати питання
Kонтактна особа*:
Телефон*:
E-mail:
Повідомлення*:
* відмічені обов'язкові поля


 

 

 

 

Довідка для лікарів

Довідка для лікарів

Більшість наших окулістів дуже консервативні. Замість того щоб порекомендувати пацієнтам збільшити споживання вітаміну А, вони на першій же консультації прописують окуляри. Сучасні біохіміки вважають таку практику застарілою. Якщо збільшити щоденне споживання вітаміну А, то цілком можна обійтися без окулярів. Цей вітамін - серйозний конкурент для нашої оптичної промисловості.

В 1967 році американський біохімік Джордж Уолд отримав Нобелівську премію, з'ясувавши значення вітаміну А для зору. Вітамін А витрачається при кожному світловому збудженні для синтезу зорового пурпура родопсину.

Для чого необхідний вітамін А (каротин)

Природа не визнає хвороб. Вона розрізняє тільки старі і молоді клітини організму. Молоді клітини охороняються каротинами та іншими біологічними захисниками. Люди, у яких клітини насичені каротинами, значно довше залишаються молодими, ніж ті, у яких концентрація каротинів в тканинах клітини низька.

Оскільки клітини можуть насититися каротином лише тоді, коли він в достатній кількості присутній навіть у найтонших кровоносних судинах, ми повинні дбати про те, щоб в крові завжди було достатньо молекул каротину.

Якщо каротини в достатній кількості містяться в крові, вони потрапляють в клітини і зберігають їх молодість, захищаючи від вільних радикалів.

Це так просто - докласти зусиль до збереження своєї краси і молодості!

Лікування вітаміном А потрібно починати якомога швидше, бо минає десять днів, перш ніж концентрація цієї важливої поживної речовини в крові досягне максимального рівня. А доти, доки в шкірі і всіх тканинах тіла накопичиться необхідна кількість цієї цінної речовини, може пройти 5-6 тижнів.

Як тільки каротини виділені з харчової маси, вони негайно перетворюються за допомогою жовчних солей і ферментів у вітамін А, причому активну допомогу в цьому надають гормони щитовидної залози, атоми заліза, цинку і вітамін Е.

Вітамін А в нашій імунній системі бореться з вірусами, бактеріями та іншими збудниками хвороб, підтримує молодість і здоров'я нашого тіла, покращує гостроту зору, робить шкіру гладкою та еластичною. Каротини в імунній системі підвищують захисну силу власних інтерферонів організму проти збудників хвороб. Перш за все вони захищають від вільних радикалів чутливу зобну, або вилочкову залозу, яка представляє собою штаб-квартиру імунної системи.

Ця маленька залоза, що знаходиться за грудиною, з віком зморщується і поступово втрачає свої функції. Вітамін А, як вже довели імунологи, може при достатній концентрації в крові знову викликати зростання зобної залози, а крім того, підвищує кількість білих кров'яних тілець – надійної варти імунної системи.

Останнім часом отримані дані про те, що вітамін А тісно пов'язаний з гормоном росту, і обидва вони мають спільні рецептори в клітинах організму. Оскільки у кісток багато спільного з зубами, то це стосується і прикусу наших малюків. Вітамін А зміцнює щелепні кістки і запобігає таким чином неправильному прикусу. Крім того, вітамін А збільшує стійкість ясен до інфекцій та запалень.

Наслідки дефіциту вітаміну А

Це становить особливий інтерес для людей, які довго працюють біля телевізійних і комп'ютерних екранів і очі яких мало не кожну секунду повинні реагувати на контрастні світлові подразники. Наслідком цього є дуже високе споживання вітаміну А. Оскільки око протягом багатьох мільйонів років набуло значення життєво важливого органу чуття (воно попереджає про небезпеку і допомагає знаходити їжу), в ньому розвинулася виключно багата мережа кровоносних судин, яка служить головним чином для того, щоб доставляти вітамін А. При кожному світловому подразненні відбувається хімічний розпад незліченної безлічі молекул родопсину, і тут же в процесі біосинтезу з білка і вітаміну А утворюються нові молекули родопсину. Якщо вітаміну не вистачає, неминуче настає розлад зору. Крім того, брак вітаміну А веде до висихання і затвердіння клітин рогівки, і в такому випадку ми до того ж позбавляємось і захисної плівки слізної рідини. Наслідком цього є відлущування клітин, закупорка слізних каналів. Висихає кон'юнктива - слизувате продовження шкіри повік - і виникає небезпека хворобливого запалення, що зветься кон'юнктивітом.

Оскільки слизова оболонка і клітини рогівки, як ми вже говорили, без вітаміну А висихають і тверднуть, то брак цієї поживної речовини може призвести до ксерофтальмії - хронічної сухості очей. При відсутності плівки слізної рідини відбувається відшарування клітин рогівки і закупорка слізних каналів. Точно так же висихає і кон'юнктива - слизувате продовження шкіри повік - в результаті чого і може розвинутися кон'юнктивіт.

Щоб не допустити цього, природа розпорядилася так, щоб вітамін А надходив в око не тільки через кровоносні судини, а й через слізну рідину. Неодмінною умовою цього процесу є достатній вміст каротинів в організмі або готового вітаміну в їжі.

Якщо вітаміну А недостатньо, то виникає дефіцит сперматозоїдів у чоловіків і, як довів Томас Мур з Кембріджського університету, зниження статевого потягу і безпліддя у жінок.

Якщо діти погано ростуть, причиною цього може бути нестача вітаміну А.

Ріст кісток в кінцівках відбувається головним чином в області суглобів. Саме клітини хрящової тканини, що найбільш активно беруть участь у процесі обміну речовин, потребують великої кількості вітаміну А. Молоді клітини кісток ростуть, зберігають деякий час активність, а потім відмирають, щоб поступитися місцем новим хрящовим клітинам. Щоб цей постійний цикл в дитячих кінцівках (та й в усіх кістках) не припинявся, деякі хрящові клітини мають ферменти, які можуть сприяти їх відмиранню.

Ці ферменти знаходяться під постійним контролем вітаміну А. Якщо вітаміну не вистачає, то хоч і виникає достатня кількість хрящової маси, але відсутній контроль за іншим, теж дуже важливим процесом відмирання, і ріст дитини порушується. Не випадково молозиво - материнське молоко в перші дні після пологів - містить величезну кількість каротинів. Це можна визначити по його жовтуватому кольору.

 

Яндекс.Метрика G Analytics
сайт створено компанією создание интернет сайтов