Задати питання
Kонтактна особа*:
Телефон*:
E-mail:
Повідомлення*:
* відмічені обов'язкові поля


 

 

 

 

Бета-каротин

Харчова добавка "Карателька" - надійне джерело вітамінів!

вітаміни для поліпшення зору

Бета-каротин

Інша назва: beta-carotin.

Як інгредієнт входить до складу: Вітабаланса 2000, Магнума А, Ультракліа 20, Нутрі-Клінза, Еліксиру Молодості.

BETA-CAROTIN (бета-каротин) - попередник вітаміну A. Покращує функціонування імунної системи організму, стан шкіри. Будучи потужним антиоксидантом, перетворює вільні радикали молекул кисню в звичайні молекули. Сприяє збереженню в організмі вітаміну С. Поліпшує клітинний обмін.

Добова потреба дорослої здорової людини в цьому провітаміні становить 6 мг (1 мг вітаміну A дорівнює 3300 МЕ вітаміну А, 1 МО дорівнює 0,3 мкг вітаміну A або 0,6 мкг бета-каротину). Організм людини використовує бета-каротин для синтезу вітаміну A. Він виявляє виражений антиоксидантний ефект, сприяє зниженню ризику розвитку онкологічних та інших захворювань, що виникають у зв'язку з підвищеним екологічним навантаженням на людину; активізує функції лейкоцитів і сприяє тим самим профілактиці інфекційних і застудних захворювань.

Активність бета-каротину в 2 рази нижча активності вітаміну A, але оскільки організм перетворює бета-каротин у вітамін A лише за необхідності – не існує небезпеки отримати токсичну дозу вітаміну A.

Каротин (від лат. Carota - морква), C40H56, помаранчево-жовтий пігмент з групи каротиноїдів; попередник вітаміну А. Синтезується рослинами; особливо багато його в листі при переході рослин до цвітіння. Багате каротином коріння моркви (звідси назва - з них він вперше був виділений; в деяких сортах 31 мг% на сиру речовину), плоди шипшини (від 2 до 16 мг%), смородини, горобини, обліпихи, актинідії та ін. У рослинах зустрічається головним чином Р-каротин, який в якості попередника вітаміну А в 2 рази активніший за ізомерні йому α-і γ-каротини. Біосинтез вітаміну А відбувається тільки в тваринному організмі. Особливо багата цим вітаміном печінка китів і деяких риб (в 100 кг китової печінки міститься близько 100 г вітаміну А - денна доза для 50 тис. осіб). Каротин покращує плодючість тварин, ріст і розвиток молодняку, запобігає ксерофтальмії у тварин. Роль каротину в рослинному організмі недостатньо ясна. Очевидно, каротин грає істотну роль у процесах фотосинтезу, дихання і росту рослин. Каротин легко утворює перекиси, в яких молекула кисню приєднується за місцем подвійного зв'язку і потім може брати участь в окисленні різних сполук.

Латинська назва: Beta-Carotinum

Фармакологічні групи: Вітаміни та вітаміноподібні засоби. Регенеранти і репаранти.

Фармакологічна дія

Діюча речовина (МНН) Бетакаротен* (Betacarotene*)

Застосування: Порушення нічного зору, рани, що повільно загоюються, псоріаз, імунодефіцитні стани, вагітність, годування груддю, гіповітаміноз A.

Протипоказання: Гіперчутливість, гіпервітаміноз A, алкоголізм, цироз печінки, вірусний гепатит, порушення функцій нирок.

Побічні дії: Прояв гіпервітамінозу A: головний біль, запаморочення, слабкість, тривожність, двоїння в очах, диспепсичні розлади, шкірні висипання, сухість губ, болі в кістках та суглобах, анорексія, виразка шкіри і слизових оболонок.

Взаємодія: Препарати кальцію, холестирамін, мінеральні масла, неоміцин, вітамін E зменшують всмоктування.

Спосіб застосування та дози: Дози препарату і кратність прийому залежать від захворювання.

Торгові назви препаратів з діючою речовиною Бетакаротен* (Betacarotene*).

Яндекс.Метрика G Analytics
сайт створено компанією создание интернет сайтов